Сўровнома
  1. Сиз учун ахборот ошкорлиги учун қандай маълумотлар базаси зарур?
Ҳокимият янгиликлари

Давлат мукофотлари билан тақдирлаш тўғрисида Ўзбекистон Республикаси Президентининг Ф А Р М О Н И

Давлат мукофотлари билан тақдирлаш тўғрисида Ўзбекистон Республикаси Президентининг Ф А Р М О Н И
29.12.2020
Эл-юртимиз бошига тушган синовли кунларда мавжуд хавф-хатарларга қарши курашиш, коронавирус пандемияси оқибатларини бартараф этишда ўз бурчига содиқ қолиб, мардлик ва жасорат намунасини кўрсатгани, шунингдек, мамлакатимиз мустақиллигини мустаҳкамлаш, унинг иқтисодий қудратини юксалтириш борасидаги кўп йиллик самарали меҳнати, халқимиз фаровонлигини оширишга қўшган муносиб ҳиссаси, халқаро стандартларга мос ишлаб чиқариш қувватларини барпо этиш, иқтисодиёт тармоқларини рақамлаштириш, қулай инвестиция муҳитини яратиш, ҳудудлар инфратузилмасини такомиллаштириш, шаҳар ва қишлоқларимиз қиёфасини тубдан ўзгартириш йўлидаги улкан хизматлари, жамиятда тинчлик ва осойишталикни таъминлаш, ёш авлодни она Ватанга муҳаббат ва садоқат руҳида тарбиялаш ишларидаги ибратли фаолияти, бетакрор истеъдоди ва илмий салоҳияти билан жамоатчиликнинг иззат-ҳурматига сазовор бўлганлиги ҳамда ижтимоий ҳаётдаги фаол иштироки учун қуйидагилар мукофотлансин:

ФИШ

ЛАВОЗИМИ

«Ўзбекаистон Республикасида хизмат кўрсатган
спорт устози» фахрий унвони билан

1.

Мусаев Абдурашит Ибрахимович

Чирчиқ ихтисослаштирилган олимпия захиралари мактаб-интернатининг эшкак эшиш бўйича катта мураббийи

«Меҳнат шуҳрати» ордени билан

2.

Краснолобова Наталья Рафаэловна

Нурафшон шаҳридаги 57-умумий ўрта таълим мактабининг математика фани ўқитувчиси

3.

Хатамов Абдинаби Уралович

«Ўзбеккўмир» акциядорлик жамияти «Ангрен кўмир кони» филиали тоғ-кон участкаси
экскаватор машинисти

4.

Юлдашева Равза Тажиддиновна

Олмалиқ шаҳридаги 18-умумий ўрта таълим мактабининг биология фани ўқитувчиси

II даражали «Соғлом авлод учун»ордени билан

5.

Кенжаева Фарида Жумаевна

Чирчиқ шаҳридаги 14-Меҳрибонлик уйи директори

«Дўстлик» ордени билан

6.

Гладкова Любовь Ефимовна

Янгийўл шаҳридаги 10-умумий ўрта таълим мактабининг география ва иқтисодий билим асослари фанлари ўқитувчиси

7.

Молодцова Рахиля Акбаралиевна

«Олмалиқ кон-металлургия комбинати» акциядорлик жамиятининг 2-мис бойитиш фабрикаси
кран машинисти

8.

Файзуллаев Зафар Джаруллаевич

Бекобод шаҳар ҳокими

9.

Хамраева Лола Адиловна

«Ўзбекистон металлургия комбинати» акциядорлик жамияти механика таъмирлаш цехи кран машинисти

II даражали «Саломатлик» ордени билан

10.

Акбарова Фарида Шарахимовна

Ўзбекистон касаба уюшмалари Федерацияси тасарруфидаги «Бўстон санаторийси» масъулияти чекланган жамияти директори

11.

Зухурова Шаходат Жалиловна

Зангиота тумани тиббиёт бирлашмасининг тез тиббий ёрдам бўлими шифокори

12.

Рискиев Бахтиёр Агзамович

Тошкент вилояти ОИТСга қарши кураш маркази
бош шифокори

«Мардлик» ордени билан

13.

Ибрагимов Акмалжон Махмудович

Ўзбекистон Республикаси Мудофаа вазирлигининг Тошкент ҳарбий округи 07984 ҳарбий қисм командири

14.

Иргашев Рахимжон Рахмонович

Ўзбекистон Республикаси Мудофаа вазирлигининг Ҳаво ҳужумидан мудофаа қўшинлари ва ҳарбий ҳаво кучлари 61917-ҳарбий қисм вертолёт эскадрильяси жанговар-транспорт вертолётлар командири

15.

Нурметов Оғабек Хусанназирович

Тошкент вилояти ички ишлар бош бошқармасининг патруль-пост хизмати ва жамоат тартибини сақлаш бошқармаси бошлиғи

«Жасорат» медали билан

16.

Жабборов Дилмурод Абдуқайимович

Пискент тумани маиший техника таъмирлаш устаси,
1-гуруҳ ногирони

17.

Маматқулов Собиржон Сайдуллаевич

Ўзбекистон Республикаси Мудофаа вазирлигининг Тоифаланган объектларни қўриқлаш қўшинлари қўмондонлиги 99342-ҳарбий қисм командири

«Содиқ хизматлари учун» медали билан

18.

Бегманов Лазиз Гуламович

Олмалиқ шаҳар ички ишлар бўлими профилактика катта инспектори

19.

Валихужаев Жамолиддин Алавидинхужаевич

Қибрай тумани ички ишлар бўлими профилактика
катта инспектори

20.

Жанбиев Дилшод Кушкарович

Бўка тумани ички ишлар бўлими 1-ички ишлар бўлинмаси бошлиғи

21.

Имамов Отабек Суннатович

Тошкент вилояти тери-таносил касалликлари диспансери бош шифокори

22.

Камалов Бекзод Нигматбекович

Тошкент вилояти ички ишлар бош бошқармаси
22-жазони ижро этиш колонияси хўжалик ва
моддий-техника таъминоти бўлими бошлиғи

23.

Кучкаров Шакир Усканович

Бўстонлиқ туманидаги 22-умумий ўрта таълим мактабининг кимё фани ўқитувчиси

24.

Мухтаров Файзуллохон Маматхонович

Ўзбекистон Республикаси Мудофаа вазирлигининг Тошкент ҳарбий округи 71201-ҳарбий қисм парашют-десант батальони катта техниги

25.

Мирзаев Фархад Камбарович

Янгийўл шаҳар ҳокими

26.

Низамов Сайфиддин Фахриддинович

Тошкент вилояти ҳокимининг туризм ва спортни ривожлантириш масалалари бўйича ўринбосари

27.

Норбоев Сайёт Рахмонбердиевич

Тошкент вилояти ички ишлар бош бошқармасининг
1-минтақавий ҳудуд йўл-патруль хизмати отряди инспектори

28.

Рихситиллаев Нуриддин

«Чирчиқ-Оҳангарон» ирригация тизимлари ҳавза бошқармаси бўлим бошлиғи

29.

Сулаймонов Мирсамат Пулатович

Паркент тумани «Муҳандис плюс лойиҳа» масъулияти чекланган жамияти экскаватор машинисти

30.

Тамикаев Абдивахоб Улашбаевич

Зангиота тумани ҳокими

31.

Ғопиров Хомиджон Холиқжонович

Ўзбекистон Республикаси Миллий гвардиясининг 65921-ҳарбий қисм 1-махсус батальони 1-махсус вазифаларни бажарувчи взвод командири ўринбосари

«Соғлом турмуш» медали билан

32.

Имомназарова Джамиля Турсунбаевна

Ангрен шаҳар тиббиёт бирлашмасининг юқумли касалликлар бўлими кичик тиббий ходими

33.

Нажимова Халалби

Ангрен шаҳри «Облиқ» маҳалла фуқаролар йиғини раиси

34.

Сайдуллаева Дилафруз Сирожидиновна

Республика шошилинч тез ёрдам илмий маркази Тошкент вилояти филиали бош ҳамшираси

35.

Сапарова Мухаббат Ердашевна

Тошкент вилояти ОИТСга қарши кураш маркази эпидемиолог шифокори

36.

Умарова Малохат Джураевна

Қибрай тумани тиббиёт бирлашмасининг 24-қишлоқ оилавий поликлиникаси ҳамшираси

37.

Юлдашева Феруза Эламасовна

Оҳангарон шаҳри 7-имконияти чекланган болалар учун ихтисослаштирилган ёрдамчи мактаби логопедия фани ўқитувчиси

«Шуҳрат» медали билан

38.

Абдуллаев Абдурасул Неъматович

Оҳангарон тумани ҳокими

39.

Абдуқаххорова Насиба

Дурусали қизи

Бўка тумани тиббиёт бирлашмасининг 8-қишлоқ оилавий поликлиникаси патронаж ҳамшираси

40.

Аппазова Ленара Имрановна

Чирчиқ шаҳридаги 15-болалар мусиқа ва санъат мактабининг хор ва эстрада хонандалиги синфи ўқитувчиси

41.

Азизбеков Рустам Сайдуллаевич

«Олмалиқ кон-металлургия комбинати» акциядорлик жамиятининг рух заводи куйдириш цехи куйдирувчиси

42.

Абдурахманов Жамолиддин Абдусаламович

Тошкент вилояти ички ишлар бош бошқармасининг
2-минтақавий ҳудуд йўл-патруль хизмати отряди инспектори

43.

Анаркулова Барно Рахматовна

Янгийўл шаҳридаги 2-умумий ўрта таълим мактабининг 9-Б синф раҳбари, технология фани ўқитувчиси

44.

Белов Андрей Анатольевич

Ўзбекистон Республикаси Мудофаа вазирлигининг 44114-ҳарбий қисм радиолокацион қурол-аслаҳаларини таъмирлаш цехи радиомеханиги

45.

Бабаяров Эркин Турсунмурадович

Чиноз тумани «Эркин қурилиш барака» хусусий корхонаси раҳбари

46.

Гулбоев Рўзимат Махмадали ўғли

Ангрен шаҳар 4-оилавий поликлиникаси умумий амалиёт шифокори

47.

Жўраев Низомиддин Ибраевич

«Олмалиқ кон-металлургия комбинати» акциядорлик жамиятининг мис эритиш заводи металлургия цехи эритувчиси

48.

Искандаров Бахром Каримович

«Янги Ангрен иссиқлик электр станцияси» акциядорлик жамиятининг 2-қозон турбина цехи машинисти

49.

Козимов Бунёдбек Туланбой ўғли

Ўзбекистон Республикаси Давлат хавфсизлик хизмати Чегара қўшинлари взвод назоратчиси

50.

Махамадалиев Равшан Кучкарович

Тошкент вилояти ички ишлар бош бошқармасининг терроризм ва экстремизмга қарши курашиш бошқармаси тоғли ва чегарадош ҳудудлардаги
«Увоқ» тезкор бўлинмаси катта тезкор вакили

51.

Расулева Мархабо Толкуновна

Тошкент вилояти Давлат солиқ бошқармасининг солиққа оид ҳуқуқбузарликлар билан ишлаш бўлими бошлиғи

52.

Рахматуллаева Умида Бахтияровна

Юқори Чирчиқ тумани тиббиёт бирлашмасининг шошилинч тез тиббий ёрдам бўлими кичик тиббий ходими

53.

Самандарова Майрам Абдукаюмовна

Бекобод туманидаги 11-умумий ўрта таълим мактабининг география фани ўқитувчиси

54.

Тулебаев Эрк Алимжанович

Тошкент вилояти соғлиқни сақлаш бошқармаси ихтисослаштирилган автобазасининг Ўрта Чирчиқ тумани тиббий хизмат ҳайдовчиси

55.

Утаев Санжар Ачилович

Ўзбекистон Республикаси Мудофаа вазирлигининг Чирчиқ олий танк қўмондонлик муҳандислик билим юрти ўқув десант таъминот взводи командири

56.

Усмонов Салимжон Собиржонович

Тошкент вилояти ички ишлар бош бошқармасининг патруль-пост хизмати ва жамоат тартибини сақлаш бошқармаси сафдор ходими

57.

Хосилова Муқаддас Қобиловна

Зангиота тумани тиббиёт бирлашмасининг «Назарбек» юқумли касалликлар шифохонаси ҳамшираси

58.

Шаджалилов Азиз Бахтиёрович

Ўзбекистон Республикаси Мудофаа вазирлигининг Ҳаво ҳужумидан мудофаа қўшинлари ва ҳарбий ҳаво кучлари 23229-ҳарбий қисм авиация эскадрильяси командири

59.

Шералиев Гайрат Рахматиллаевич

«Тошкент ҳақиқати» ва «Ташкентская правда» газеталари бош муҳаррири

60.

Юсупов Тимур Дамирович

Оҳангарон тумани «Building Innovation» масъулияти чекланган жамияти раҳбари

61.

Юлдашева Нилуфар Абдурауфовна

Қибрай туманидаги 1-умумий ўрта таълим мактабининг математика фани ўқитувчиси

62.

Юсупов Кабир Хусанович

Олмалиқ шаҳар тиббиёт бирлашмасининг шошилинч тез ёрдам бўлими шифокори

63.

Ярбеков Дилмурод Улуғмуратович

Зангиота тумани ички ишлар бўлими 6-ички ишлар бўлими профилактика инспектори


Ўзбекистон Республикаси

Президенти Шавкат Мирзиёев


  • 698